گزارش کارآموزی آشنایی با چوب 10 صفحه + doc

گزارش کارآموزی آشنایی با چوب در 10 صفحه ورد قابل ویرایش

به صفحه دریافت گزارش کارآموزی آشنایی با چوب خوش آمدید.

امیدواریم که گزارش کارآموزی آشنایی با چوب همان چیزی باشد که نیاز دارید.

گزارش کارآموزی آشنایی با چوب در 10 صفحه ورد قابل ویرایش

دسته بندی: فنی و مهندسی

فرمت فایل: doc

تعداد صفحات: 10

حجم فایل: 10 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

گزارش کارآموزی آشنایی با چوب در 10 صفحه ورد قابل ویرایش

گزارش كار

سرفصلها

1- خواص چوب

2- انگیزه انتخاب چوب

3- طرح انتخابی و هدف انتخاب

4- روش كشیدن طرح روی چوب

5- انتخاب اندازة كادر نسبت به طرح

6- ضربه زدن دور قاب

7- ضربه زدن حاشیه كار

8- كندن زمینه

9- روش كار و ابزار مورد استفاده

10- پرداخت و رنگ‌آمیزی

آشنایی

در اولین روز آشنایی با استاد، ایشان ما را با انواع چوب و ابزار مانند مغارها، مغار تخت، باز، گلویی و … آشنا كردند و طرز ضربه زدن به چوب با مغار كندن چوب را با یك تكه چوب كوچك آغاز كردیم و كمی هم در مورد خواص انواع چوبها با ما صحبت كردند.

همینطور بعضی از ابزار مربوط به این كار و چند نوع چوب را از نزدیك به ما نشان دادند تا مقدمه‌ای شود برای جلسات بعدی كار.

در روز نخست استاد با ما در مورد عرفان كار با چوب و چگونگی درآمیختن كار با عرفان، سخن گفتند.

– خواص چوب:

1) توسكا:

چوبی است جنگلی كه زمان رویش آن فصل بهار می‌باشد برون چوب مشخصی ندارد و از درون و برون مایل به صورتی می‌باشد و از خانواده پهن‌برگان می‌باشد و دارای الیاف صاف و ظریف می‌باشد نسبت به رطوبت مقاوم ولی نسبت به گرما و سرمای متناوب چندان مقاومت ندارد و از آن در معرق هم استفاده می‌شود.

2) نراد:

چوب نرم و خوش‌دستی است كه با استفاده از تیغ جراحی به راحتی كنده می‌شود و خستگی كندن با مغار را ندارد به علت صمغ زیاد و گره‌هایی كه در آن وجود دارد در بسیاری از موارد كار با آن مشكل می‌باشد و به علت درآمدن گره از سطح كار یا باید گره را برداشت و جای آن چوب قرار داد یا از چسب رازی برای چسباندن آن استفاده كرد. به علت داشتن صمغ زیاد بید خورده نمی‌شود و رطوبت زیاد باعث تاب برداشتن سریع آن می‌شود.

2- انگیزه انتخاب چوب:

جنس چوب كار اول جنگلی بوده كه برای یادگیری بهتر منبت و به پیشنهاد استاد انتخاب شده است و ابعاد آن 42 × 25 سانتیمتر بوده و به عمق cm1 می‌باشد.

برای كار دوم از چوب نراد استفاده شده و انگیزة انتخاب این چوب این بوده كه بتوانیم در این كار از مغارهای مختلف از تیغ استفاده كنیم و چون این چوب بسیار نرم و متناسب برای استفاده از تیغ می‌باشد از این چوب استفاده كرده‌ایم و ابعاد این كار cm40 × 19 و به عمق cm1 می‌باشد.

3- طرح انتخابی و هدف انتخاب:

طرح ابتدایی شامل دو عدد گل هشت پر در وسط و 12 عدد برگ در اطراف آن می‌باشد و چون اولین كار من بوده است این طرح را انتخاب كردم چون باید كار كند. كاری را از كمترین سطح شروع كرده و به بالاترین سطح برسیم چون در غیر اینصورت سطحهای بالایی پریدگی می‌شود.

كار دوم تصویر یك سرباز هخامنشی می‌باشد كه به خاطر علاقه شخصی به این طرح و همینطور پیشنهاد استاد انتخاب شده است.

9- روش كار و ابزار مورد استفاده:

برای كندن برگها از مغار نیم‌باز شروع به كندن سطح برگها كرده و از كوچكترین سطح به بزرگترین سطح می‌رویم و برگها را به صورت پله‌ای و زیر هم قرار می‌دهیم و بعد از كندن با مداد شكل شیارها را روی برگها كشیده و با استفاده از شفره آنها را می‌زنیم و با تیغ شمارة 24 و 15 روی آنرا پرداخت می‌كنیم.

برای كندن گلبرگها از مغار نیم‌باز از كوچكترین سطح به بالاترین سطح رفته و برای پرداخت از تیغ شمارة 15 و 24 استفاده كرده و تیزی آن را گرفته حالت گرد به آن می‌دهیم. بعد گلبرگها را به دو قسمت تقسیم كرده شیاری به 2 طرف آن دادیم كه حالت طبیعی به خود بگیرد.

برای قسمت ریش و سبیل و قسمت بالایی موی سرباز از مغار شفره برای شكل‌دادن و فرم‌دهی استفاده می‌شود و برای قسمت انتهایی موی سرباز از مغار گلویی بسته به صورت دایره دایره ضربه زده و شبیه كاما، با مغار زده و با استفاده از تیغ شمارة 15 شروع به پرداخت به طوریكه قسمت تیزی و جدا كردن قسمت یك فر مو از قسمت دیگر مشخص شود و داخل آن را با سنباده 120 پرداخت نموده تا حالت گردی و خوش‌ فرم شود. برای قسمت ابروی این كار ابرو را از ابتدای پیشانی بامداد كشیده و تا انتهای گودی صورت كه مربوط به چشم می‌باشد می‌كشیم و با مغار نیم‌باز صورت ضربه می‌زنیم قسمت بینی و چشم این سرباز فقط از تیغ شماره 15 استفاده كردم چون اگر از مغار استفاده می‌شد كار كاملاً شكسته شده و ترمیم آن با مشكل مواجه می‌شد.

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” گزارش کارآموزی آشنایی با چوب ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – گزارش کارآموزی آشنایی با چوب – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
گزارش کاراموزی آشنایی با چوب;کاراموزی آشنایی با چوب;کارورزی آشنایی با چوب;دانلود گزارش کارآموزی آشنایی با چوب;آشنایی با چوب

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *