دانلود دفترچه نهایی – نمونه های مرکز تجاری 101 ص 100 صفحه + zip

دانلود دفترچه نهایی نمونه های مرکز تجاری 101 ص تحقیق دفترچه نهایی نمونه های مرکز تجاری 101 ص مقاله دفترچه نهایی نمونه های مرکز تجاری 101 ص دفترچه نهایی نمونه های مرکز تجاری 101 ص

به صفحه دریافت دانلود دفترچه نهایی – نمونه های مرکز تجاری 101 ص خوش آمدید.

امیدواریم که دانلود دفترچه نهایی – نمونه های مرکز تجاری 101 ص همان چیزی باشد که نیاز دارید.

دانلود دفترچه نهایی نمونه های مرکز تجاری 101 ص تحقیق دفترچه نهایی نمونه های مرکز تجاری 101 ص مقاله دفترچه نهایی نمونه های مرکز تجاری 101 ص دفترچه نهایی نمونه های مرکز تجاری 101 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 100

حجم فایل: 2.625 مگا بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 100 صفحه

فصـل چهارم بررسی نمونه‌های مشابه مراکز تجاری گذری بر مراکز خرید معروف دنیا * Mall یا Shopping mall گونه ای از معماری است که شامل یک مجموعه ای از مغازه ها است به اضافه پیاده روها یا راههای دسترسی برای تامین ارتباطات عمودی و افقی در نقش ستون فقرات که این مغازهها را به هم متصل می کند .
این کلمه به طور کلی درآمریکای شمالی و استرالیا به محوطه های بزرگ خرید گفته می شود در حالی که واژه Arcade اغلب در بریتانیا استفاده شده و به پیاده روهای باریک واغلب سرپوشیده یا به فضای تجاری ایجاد شده بین دو توده ساختمانی گفته می شود چیزی که بیشتردر ایران رایج بوده و هست.
در بریتانیا واروپا مفهوم دیگری به نام محدوده خرید یا محدوده پیاده رومطرح است که نمونه ای بزرگتر ازArcade استو اغلب قسمتی از آنهاسرپوشیده است این محدوده ها منحصراً محدوده هایی برای داد وستدهستند .
مراکز خرید در بریتانیا معمولا در مرکز شهر هستند وتعدادی از این مراکزنیز در دهه 80 و 1990 درحومه بعضی شهرهای بریتانیا ساخته شدند.
امروزه مراکز بیرون شهر در جهان گسترش یافته اند و در حال حاضر بیشتر به گونه ای از پارکهای خرید توّجه نشان داده می شود که شامل رسته ای مغازه ها با مشاغل مشابه اند و هر کدام هم ورودی جداگانه ای دارند .
مفهوم مراکز خرید هرچند در اروپا مفهومی زاییده صنعتی شدن وگونه ای معماری قرن بیستمی به حساب می آید در این سوی جهان داستانی به بلندای یک تاریخ دارد تا آنجا که شهر اسلامی را نمی شود بدون بازار تصورکرد بدون مغازه ها تیمچه ها چارسوها و.
.
.
.
بازارسرپوشیده بزرگ اصفهان از آثار قرن دهم میلادی بازارسر پوشیده بزرگ تهران با ده کیلومتر طول و نمونه دیگری از مراکز خرید این چنینی است.
مثال دیگر بازار بزرگ استانبول است که درقرن 15میلادی ساخته شده است.
این بازار با 58 گذر و 4000 مغازه نمونه دیگری از این گونه معماری است .
اولین نمونه های اروپایی تحت تاثیر این مفهوم و نیازدر قرنهای بعد به وجود آمد از این میان مارکت سرپوشیده آکسفورد درآکسفورد انگلستان نمونه ای متأخر از این گونه معماری در اروپاست که به طور رسمی در اول نوامبر 1774 افتتاح شده و هنوز زنده و پابرجاست با گذشت زمان این مفهوم نیزگسترش پیداکرد ومتکامل تر و شایع تر شد از نمونه های بعدی می توان پاساژبارلینگتون درلندن را که در سال 1819 افتتاح شد را نام برد این مفهوم به آمریکا سفر کرد و اولین نمونه آن در جزیره رود در 1828 متولد شد از نظر تاریخ نگاری معماری این مرکز خرید در ترویج این گونه معماری واین مفهوم درآمریکا نقش به سزایی بازی کرد.
به دنبال مراکز ساخته شده در انگلستان و امریکا گالریا ویتوریو امانویل در میلان در دهه 60 قرن هجدهم ساخته شد که از نظر وسعت شبیه تر به مراکز بزرگ خرید در دوره مدرن بود و کم کم بیشتر شهرهای بزرگ در اواخر قرن 18 و اوائل قرن 19 شروع به ساختن پاساژها و مراکز خرید کردند در این میان پاساژ Cleveland GUM نیز در مسکو در 1890 ساخته شدند.
مراکز خرید اولیۀ که در تب و تاب صنعتی شدن و عصر ماشین طراحی می شدند مقیاس انسانی نداشتند و بیشتر شرایط عبورو مروراتومبیل ها در طراحی آنها در نظر گرفته می شد.
در نیمه قرن بیستم

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود دفترچه نهایی – نمونه های مرکز تجاری 101 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود دفترچه نهایی – نمونه های مرکز تجاری 101 ص – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
دانلود دفترچه نهایی نمونه های مرکز تجاری 101 ص;تحقیق دفترچه نهایی نمونه های مرکز تجاری 101 ص;مقاله دفترچه نهایی نمونه های مرکز تجاری 101 ص;دفترچه نهایی نمونه های مرکز تجاری 101 ص

جعبه دانلود

برای خرید و دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *