دانلود تجزیه ایران در رویارویی با بافتهای با ارزش تاریخی (اما فرسوده) 76 ص 76 صفحه + zip

به صفحه دریافت دانلود تجزیه ایران در رویارویی با بافتهای با ارزش تاریخی (اما فرسوده) 76 ص خوش آمدید.

امیدواریم که دانلود تجزیه ایران در رویارویی با بافتهای با ارزش تاریخی (اما فرسوده) 76 ص همان چیزی باشد که نیاز دارید.

دانلود تجزیه ایران در رویارویی با بافتهای با ارزش تاریخی (اما فرسوده) 76 ص تحقیق تجزیه ایران در رویارویی با بافتهای با ارزش تاریخی (اما فرسوده) 76 ص مقاله تجزیه ایران در رویارویی با بافتهای با ارزش تاریخی (اما فرسوده) 76 ص تجزیه ایران در رویارویی با بافتهای با ارزش تاریخی (اما فرسوده) 76 ص

فرمت فایل: zip

تعداد صفحات: 76

حجم فایل: 89 کیلو بایت

قسمتی از محتوای فایل و توضیحات:

فرمت فایل : ورد

قسمتی از محتوی فایل

تعداد صفحات : 76 صفحه

تجزیه ایران در رویارویی با بافتهای با ارزش تاریخی (اما فرسوده) دوره های زمانی ایران نیز مانند سایر کشورهای در حال توسعه، در راستای سیاستهای توسعه (برون گرا)، از ابتدای قرن معاصر، خود را ناگزیز از ایجاد تغییرات وسیع در سیمای فیزیکی و بافت کالبدی شهرها (بافتهای قدیم کنونی) دید.
هدف از انجام این اقدامات، عمدتاً در پاسخ به احساس نیاز به انطباق هرچه بیشتر ساختار شهر و زیرساختهای آن با تحولات و نوآوری های جهان توسعه یافته بود که در آن زمان، به شدت دولتها و کشورهای در حال توسعه را تحت تأثیر و مجذوب خود ساخته بود.
به طور کلی روند مذکور و اقدامات انجام شده طی آن، به سه مرحله زمانی قابل تقسیم است: الف) دوره اول : سالهای 1310 تا 1320 (هـ ش ) اولین فعالیتهای نوسازی در شهرهای ایران از سال 1310 آغاز و با ورود ایران به جنگ جهانی دوم در سال 1320 متوقف ماند.
تصویب قانون بلدیه در سال 1309 ، محملی مناسب برای مداخلات سنگین در بافتهای کهن شهری – از این پس سنتی و ناکارا- را فراهم آورد.
(حبیبی ، 1375 ، ص 158) و بلافاصله پس از آن اولین خیابانها به عنوان اولین نمادهای دگرگونی در کالبد شهر ایرانی، پدیدار شدند.
الگوی عمومی نقشه خیابانها ، ایجاد چند برش طولی و عرضی و ایجاد یک میدان در محل تقاطع این چند برش بود.
بسته به موقعیت شهر، دو تا سه راه مقیاس ملی وارد شهر شده و خیابان های متقاطع شهر را شکل می دادند و یک یا دو راه دیگر از این تقاطع به کوهپایه ، اماکن مذهبی و یا نقاط جذاب اطراف شهر – بافت تاریخی – متصل می شدند.
.
.
و به تدریج در داخل بافت تاریخی عناصر جدید شهری، در جوار این خیابانها و میادین مستقر می شدند.
(حایری ، 1372 : صص 22 – 21) مهمترین اقدامات انجام شده در شهرهای ایران طی این دوره عبارتند از : احداث خیابانهای کمربندی در اطراف بسیاری از شهرهای بزرگ احداث میادین و خیابانهای بزرگ در مرکز شهرها (الگوی به کار گرفته شده برای شبکه خیابان ها شطرنجی بوده است.
) نوسازی محلات قدیمی از طریق الف) تخریب بخش قابل توجهی از محله ها که غیر قابل اصلاح تلقی می شد و تبدیل گورستان های واقع در مرکز شهر به پارک های عمومی.
ب: تشویق مردم به استفاده از الگوهای غربی در ساختمان سازی (هم از نظر مصالح و هم از نظر نما و تزئینات).
ج) استفاده ازالگوی شطرنجی و طراحی خیابان های شریانی صلیبی در تمامی شهرها بدون توجه به وضعیت شبکه گذرها و معابر موجود آن شهر.
4- تهیه نقشه های گذربندی 5- ایجاد ساختمان های جدید به سبک غربی، عمدتاً با کاربری های عمومی و دولتی (بناهای حکومتی، اداری و انتظامی، بانک ها و ایستگاه های راه آهن ).
(ر.
ک به بکایی ، 1378).
برخی از اقدامات موردی طی این سالها به شرح جدول شماره (2-7) می باشند: جدول شماره (2-7) برنامه های نوسازی و بازسازی شهرهای ایران (1320 – 1310) نام شهر سال اجرا اقدامات انجام شده تهران 1316 تخریب ارگ و ساختمانهای باقیمانده در ارگ و بافت تاریخی همدان 1310 ایجاد شبکه شعاعی در مرکز شهر و تبدیل بافت تاریخی به خیابانهای عریض و میدان بزرگ مرکزی سمنان 1317 احداث خیابانهای شطرنجی و موازی سبزوار 18-1317 احداث دو خیابان عمود بر هم (بیهق ، اسرار) ش

مطلب مفید دیگر:  دانلود بررسی تصادفات عابرین پیاده در نیوزیلن 11 ص 12 صفحه + zip

 


از این که از سایت ما اقدام به دانلود فایل ” دانلود تجزیه ایران در رویارویی با بافتهای با ارزش تاریخی (اما فرسوده) 76 ص ” نمودید تشکر می کنیم

هنگام دانلود فایل هایی که نیاز به پرداخت مبلغ دارند حتما ایمیل و شماره موبایل جهت پشتیبانی بهتر خریداران فایل وارد گردد.

فایل – دانلود تجزیه ایران در رویارویی با بافتهای با ارزش تاریخی (اما فرسوده) 76 ص – با برچسب های زیر مشخص گردیده است:
دانلود تجزیه ایران در رویارویی با بافتهای با ارزش تاریخی (اما فرسوده) 76 ص;تحقیق تجزیه ایران در رویارویی با بافتهای با ارزش تاریخی (اما فرسوده) 76 ص;مقاله تجزیه ایران در رویارویی با بافتهای با ارزش تاریخی (اما فرسوده) 76 ص;تجزیه ایران در رویارویی با بافتهای با ارزش تاریخی (اما فرسوده) 76 ص

جعبه دانلود

برای دانلود فایل روی دکمه زیر کلیک کنید
دریافت فایل


شما ممکن است این را هم بپسندید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *